.                                                                                                

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace je jemná, bezpečná, komplexní a přitom hluboká forma péče o tělo i duši, která napomáhá návratu k vnitřní rovnováze a harmonii, tedy ke zdraví. Taktéž pomáhá plné zdraví udržovat. Jednoduše také pomáhá navodit pocit pohody, spokojenosti, vděčnosti a úcty k životu a tím obecně k sebepřijetí, sebedůvěře, sebe-vědomí.

Při terapii klient pohodlně leží oblečen na lehátku. Terapeut lehce přikládá ruce na tělo a naladí se na kraniosakrální rytmus klienta, jehož první vjem obvykle bývá pocit hluboké relaxace, která provází celou terapii. S každou další terapií dochází k většímu uvolnění napětí těla, zklidnění mysli i jemnějjší navnímání svého těla a jeho potřeb, tedy sebe-uvědomění. Toto vše se následně přenáší i do každodenního života.

Kraniosakrální terapie je velmi jemná, neinvazivní manipulativní technika. Podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví a imunity.

Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá dysharmonie na jemnohmotné úrovni a že mezi pánví ( os sacrum ) a lebkou ( cranium ) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou. Zde pulzuje mozkomíšní mok (liquor cerebrospinalis ), který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován frekvencí 6 - 10 krát za minutu. Jemná vibrace, která přitom vzniká, se šíří a ovlivňuje celé tělo. Jedním z pilířů kraniosakrální terapie je využití vzájemné propojenosti jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální i duchovní rovinou. Jejich vzájemným ovlivňováním touto velmi jemnou technikou dotykového působení na tělo se tak spouští podvědomé samoléčící procesy v lidském těle.

Kraniosakrální terapie se osvědčuje zejména při :

- chronické únavě a stresu, při vyčerpání  a zvýšeném napětí v těle

- bolestech hlavy a migrénách, poruchách rovnováhy, závratích

- tinnitu ( pískání v uších )

- chronických zánětech dutin

- bolestech zad a páteře - krční, hrudní či bederní ( výhřezy plotének, stenóza páteře, skolióza.....)

- dysfunkcích končetin včetně špatného prokrvování

- stavech po psychických a fyzických traumatech, pooperačních stavech

- poruchách pohybového aparátu

- poruchách CNS 

- při poruchách soustředěnosti 

- při neklidné, přetížené mysli  (neustálý, nepřetržitý tok myšlenek)

- při neschopnosti "vypnout" z pracovního výkonu, neumění zpomalit či relaxovat

- při nespavosti

-při neplodnosti či jakékoliv potíži s otěhotněním, udržením těhotenství

- stavech po infarktu, CMP

- onemocnění či energetické dysbalance vnitřních orgánů (trávící trakt, močopohlavní systém, dýchací systém, vylučovací..)

- a dalších potížích těla, duše i mysli...
Vytvořte si webové stránky zdarma!